Rekolan koulu

Kartta Viesti Ylläpidolle Kuvakierros koulussa Historian havinaa
 
Etusivu Muut tukirakenteet Rekolan Koulun Tietotekniikan Tuki ry.
Rekolan Koulun Tietotekniikan Tuki ry.
Kirjoittanut Administrator   
04.04.2009 18:17

Koulumme oppilaiden huoltajien perustama, rekisteröity yhdistys tulee toimineeksi jo yli 20 vuotta. Yhdistyksen tavoitteena on tukea koulumme TVT-opetusta sekä osaltaan edistää kodin ja koulun yhteistyötä. Tuki ry tarjoaa koululle arvokasta erikoisosaamista ja avustaa mm. atk-tarvikkeiden hankinnassa. Yhdistyksen jäsenten asiantuntemus oli ensiarvoisen tärkeää mm. koulumme www-sivuston uudistamisessa. Yhdistyksen alkuvaiheista voit saada käsityksen tutustumalla  yhdistyksen 10-vuotishistoriikkiin osoitteessa: http://www.edu.vantaa.fi/rekola/vanhatsivut/aktu10v.html .

Viimeksi päivitetty 17.04.2009 18:43
 

Tulevia tapahtumia

Ei tapahtumia

Kirjauduvk. 34ELOKUU2019

 
SUNNUNTAI
25
Loviisa

MIELIPITEESI ?

Paras ajankohta vanhempainillalle olisi?