Rekolan koulu

Kartta Viesti Ylläpidolle Kuvakierros koulussa Historian havinaa
 
Etusivu Uutisia Putous-hahmot siivittivät ystävänpäivän viettoa
Putous-hahmot siivittivät ystävänpäivän viettoa
Kirjoittanut Markku Saarinen   
17.02.2014 10:05

2A-luokan ohjelmanumero koulumme ystävänpäiväjuhlassa kutkutti kaikkien salissa olleiden nauruhermoja ylenpalttisesti. Putous-hahmot olivat inspiroineet oppilaita tekemään ystävyys –aiheisen sketsin, jossa todella oli panostettu niin itse hahmoihin kuin sisältöönkin. Niin Ymmi, Ansku, Sika & muut saivat salillisen oppilaita todella tarkkaavaisiksi ja naurua riitti.

putouehahmotb

Samassa juhlassa esiteltiin myös juuri valittu oppilaskunnan uusi hallitus. Myös koulun edustusjoukkue koulujenvälisissä hiihtokisoissa sai ansaitun huomion. Rehtori esitteli ja iloitsi koulumme menestystä Saarella-pelissä. Vantaan miniturnauksessa kaikilta luokka-asteilta löytyi koulustamme joko I tai II sija. Turnaus on nyt päättynyt ja 6A-luokka vei vahvan ykkössijan 475 pisteellään. Jäämme odottelemaan palkinnoiksi luvattuja leffalippuja hyvillä mielin.

 

Tulevia tapahtumia

Ei tapahtumia

Kirjauduvk. 34ELOKUU2019

 
SUNNUNTAI
25
Loviisa

MIELIPITEESI ?

Paras ajankohta vanhempainillalle olisi?