Rekolan koulu

Kartta Viesti Ylläpidolle Kuvakierros koulussa Historian havinaa
 
Etusivu Uutisia Juhlajulkaisu: Rekolan koulu 100 vuotta
Juhlajulkaisu: Rekolan koulu 100 vuotta
Kirjoittanut Markku Saarinen   
25.11.2012 18:55
Artikkelin indeksi
Juhlajulkaisu: Rekolan koulu 100 vuotta
Videomateriaalia vuosien takaa
Juhlajulkaisun lähteet
Kaikki sivut

Koulumme www-sivuilla julkaistava 100-vuotisjuhlajulkaisu koostuu kolmesta eri osasta. Ensimmäisessä  osassa pureudutaan koulumme vanhempaan historiaan ja muisteloihin. Toisessa osassa tehdään esittely- ja kuvakierros viimeisten vuosikymmenten tapahtumiin. Viimeiseen, kolmanteen osaan kootaan dokumentteja ja kuvasatoa tämän juhlavuoden 2012 tapahtumista ja juhlallisuuksista .

Juhlajulkaisu osa 1/3

  kansi_osa1

Juhlajulkaisu osa 2/3

  kansi_osa2

Juhlajulkaisu osa 3/3

  kansi_osa3

Näistä sähköisistä julkaisuista valitsemme juhlavuoden päätteeksi painotuotteena ja DVD:nä julkaistavat sivut. Painotuotetta on myöhemmin tilattavissa kotisivullamme ilmoitettavalla tavalla. Rekolan koulun tietoteknikkan tuki ry. tuottaa DVD-levyn, jonka voi hankkia itselleen "vuoden 2013 tuki/jäsenmaksua vastaan". Julkaisun lopullisesta valmistumisesta kerromme työn edetessä juhlavuoden loppuun mennessä koulumme kotisivuilla tarkemmin.Viimeksi päivitetty 03.02.2013 21:50
 

Tulevia tapahtumia

Ei tapahtumia

Kirjauduvk. 39SYYSKUU2019

 
MAANANTAI
23
Mielikki

MIELIPITEESI ?

Paras ajankohta vanhempainillalle olisi?