Kyniä

Kartanonkosken koulu

Opetusryhmät ja opettajat

Koulun opetushenkilökunnan sähköpostiosoite on: etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi
Koulun hallintohenkilökunnan sähköpostiosoite on: etunimi.sukunimi@vantaa.fi

Osoite: Kartanonkosken koulu, Tilkuntie 5, 01520 Vantaa
Tammiston opetuspiste: Kaurapellonkatu 3, 01520 Vantaa, puh. 050 304 1894


JUUREN JA RUNGON OPETTAJIEN NIMEN JÄLKEEN ON OPPINEAINE, JOTA HE OPETTAVAT LATVASSA

JUURI: LUOKAT 1 - 2

1A Katja Kekkonen (Tammiston opetuspiste, yhdysopettaja)
1B Minna Majuri (Tammiston opetuspiste)
1C Sari Oksanen, tanssi
1D Melinda Taskila
2A Lilli Niskanen
2B Heli Sahlstedt, saksa
2C Hanna-Leena Könönen
2D Reeta Riekkinen, tanssi

RUNKO: TUOHI, LUOKAT 3 - 6

3A Erkki Savolainen
3B Päivi Kotilainen, uskonto
3C Marjatta Pihlajaniemi, musiikki
3D Inka Lohi
3E Sara Gustafsson, englanti
4A Kari Janhunen
4B Harri Huhtala, tvt, alueellinen verkkopedagogi
4C Antti Sarja
4D Noora Nieminen
4E Eija-Liisa Lehmusvuori
2-4F Tuulia Kotiaho

RUNKO: KAARNA, LUOKAT 5-6

5A Olli Porvari, tvt
5B Elina Tiirikainen, historia ja uskonto
5C Tuomas Muhonen, liikunta
5D Lotta Linnamaa
6A Riikka Muotio
6B Outi Rantala-Mery
6C Laura Sipola, terveystieto
6D Anita Saari
5-6E Pauliina Penttinen (sij. Katri Seppinen)

LATVA: LUOKAT 7-9, ryhmänohjaajat ja aineenopettajat

7A Alisa Isokoski, äidinkieli ja kirjallisuus
7B Elina Piispanen, liikunta ja terveystieto
7C Milja Savela, matematiikka ja fysiikka
7D Anne Tanskanen, musiikki
7E Pasi Sarsama
8A Iina Vidgrén, äidinkieli ja kirjallisuus
8B Annukka Rautiola, matematiikka
8C Liisa Kemppainen, kuvataide
8D Janne Ranta, englanti
9A Reima Pulli, tekninen työ
9B Tuija Laine, kotitalous
9C Juha Hakkarainen, matematiikka
8-9E Kari Kolkka
8-9F JOPO Sari Lahtinen
Ahmed Hassan Mohammed, somalin kieli
Blomholm Mirja, kotitalous
Danfa Cheikin, islamin uskonto
Elf, Niina, ruotsi
Issara Pailin, thai
Koponen Kaarina, historia ja yhteiskuntaoppi
Lehtonen Carmen, espanja
Lumiaho Katriina, tekstiilityö
Myllyniemi Anna, venäjä
Osmani Harun, albania
Santala Elsi, suomi toisena kielenä (S2), äidinkieli ja kirjallisuus
Szwedo Eugenia, katolinen uskonto
Toivonen Elina, biologia ja maantiede
Vainio Poju, oppilaanohjaus
Virta Maijastiina, fysiikka ja kemia
Väinölä Ella, ranska ja ruotsi

Oppimisen tuki

Eija Tarkoma (1.-2.lk) 09 8392 5319
Satu Meriläinen-Haapaniemi (3.-4.lk) 09 8392 5110
Tuija Miettinen (5.-6.lk) 09 8392 5113
Iira-Maria Ullgren (7.-8.lk) 043 826 6638
Tarja Jaakonsaari (9.lk) 09 8392 1247

Taru Asikainen, aluekordinaattori (oppimisen tuki) 040 071 9533
Jyrki Tiihonen, aluekordinaattori (kieli- ja kulttuuriryhmien opetus) 040 771 6788

Koulunkäyntiavustajat

Aaltonen Pirjo (1.-2.lkt, pääkoulu ja Tammisto)
Aittasalmi Sirkku (5.-6.lkt)
Hakala Sanni (3E & 7A)
Hämäläinen Kirsti (2.-4.lkt)
Kuronen Joni (7E, 7.-9.lkt)
Sydänmaanlakka Anni (7A)
Tervo Maria (JOPO, 7.-9.lkt)
Tuominen Marja (1.-2.lkt)
Virta Laura (6D, 1.-6.lkt)